Кошик
393 відгуків
STEEL BALLS
Контакти
Steel ballsСапожников Павло
Харків, Україна
+380 (93) 067-80-90
+380 (66) 891-37-27
+380930678090+380930678090

Ніж "Скіннер": характеристики та відгуки

Ніж "Скіннер": характеристики та відгуки
Полювання на хутрового або великого копитного звіра вважається специфічним заняттям, що вимагає певних навичок і вмінь. Головне - не просто вистежити і вполювати звіра, потрібно ще знати, як обробити трофей, щоб його не зіпсувати. Будь-яке полювання включає в себе такі процедури, як білування видобутого, ошкурювання, патрання, оброблення туші для транспортування. При цьому виробляється відділення хрящів і м'яса від кісток, вибірка черепа, рогів, іклів та інших трофейних частин. Всі ці операції неможливі без використання ножа. Оскільки майже вся робота виконується мисливцем самостійно, то питання, що стосуються зручності клинка, його форми, розмірів, стоять досить гостро, так як вдалий вибір може істотно підвищити швидкість, якість і ефективність роботи.
Класичний мисливський ніж довів свою ефективність у вирішенні побутових завдань, що виникають під час перебування у лісі. Таким знаряддям зручно нарубати гілок для багаття, відкрити консервну банку або що-то перерізати. Їм можна без особливої праці виконати грубу роботу: зняти шкуру добутого звіра, вийняти нутрощі або розділити тушу по хребту. Але для використання в подальших процедурах, пов'язаних з свежеванием і потребують особливої тонкощі, класичні мисливські ножі не годяться. Для подібних робіт необхідно застосовувати особливі усереднені варіанти зброї, які поєднали в собі всі достоїнства мисливських моделей. У процесі пошуку і розробки таких клинків з'явився новий специфічний варіант – ніж «Скіннер». Він розроблявся білими професійними мисливцями в Африці. У своїй діяльності вони змушені були використовувати різноманітні моделі: краплеподібні, з фальшлезвием або гачками на частини обуха, з не повністю падаючим вістрям і т. п.
Мисливські ножі «Скиннеры» прийнято вважати ідеальним варіантом знаряддя, призначеної суто для ошкурювання добутого звіра. Свою назву вони отримали від англійського слова "skin", який в перекладі означає "шкура".
Наявність "скинерской дуги" прийнято вважати відмінною особливістю даного знаряддя. За відгуками, «Скіннер» - ніж, дуже зручний для вспарывания і підрізування шкури, її відділення від м'яса і вирізування сухожиль. Чим довше «скинерская дуга» використовується ножа, тим комфортніше таким знаряддям працювати. Ніж «Скіннер» має круто загнуте до вістря лезо, що значно підвищує його ріжучі властивості. З-за особливої форми в середовищі мисливців і знавців холодної зброї його називають “кривим мисливські ножем».
Зазвичай його заточують за допомогою "клину". Така заточка для такого ножа вважається найбільш оптимальною, оскільки виключає додаткову правку леза при обробленні оленя чи рівного йому за габаритами іншого великого звіра.
Процес ошкурювання можна вважати ідеальним, якщо шкура від усієї дичини відділяється легко. На легкість даної процедури істотно впливає як спосіб заточування, так і вдалий вибір сталі, з якої виготовлений ніж. «Скіннер» має на своїй рукояті спеціальний упор під вказівний палець. Даний упор розташований на клинку у тій частині, де лезо виконує функцію гарди – обмежник, що запобігає можливе зісковзування руки і її пошкодження.
Обух ножа для розрубування туші також має упор з насічками під великий палець. Подібний ніж, крім вздернутого вгору кінчика, може також бути оснащеним спеціальним гачком, використовуваним при вспарывании. Ножі «Скіннер» можуть мати різні розміри. Все залежить від завдання, для якої вони призначені. Переважно знаряддя середньої величини застосовуються для ошкурювання тварин, а для птиці зручними у роботі є ножі з габаритами поменше. Многим опытным охотникам известно, что широкие и длинные ножи совершенно не приспособлены для работы с пушным зверем, так как одно неверное движение способно испортить ценный мех. Идеальным для подобной работы считается складной нож «Скиннер». Часто бывалые охотники носят с собой, несмотря на значительный вес, несколько ножей, каждый из которых приспособлен для той или иной операции. 
Требования к ножу
Бажано, щоб ніж містив якомога менше металевих частин. Це убезпечить можливе примерзання шкіри до рукоятки при роботі на морозі. Товщина клинка повинна витримувати поперечні навантаження в процесі різання. Конструкція знаряддя повинна містити ребра жорсткості, що збільшують його опірність до всіх навантажень, що діють на лезо перпендикулярно. Вигнутість форми клинка заощадить сили під час різання. Вістрі ножа повинно бути тонким. Це забезпечить можливість здійснення делікатних робіт.
Ніж «Скіннер»: класика
Класичною формою ножа для ошкурювання в середовищі мисливців прийнято вважати ніж, вузький довгий клинок якого має вздернутое догори вістрі. Особливу увагу слід приділяти збалансованості ножа: від цього фактора залежить ступінь стомлюваності фахівця в процесі оброблення шкури. Добре збалансований ніж дозволяє мисливцеві працювати тривалий час, не відчуваючи при цьому ніякої втоми.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner